Jak poprawnie zamontować wpust podłogowy jednoczęściowy

kratki ściekowe
Wpusty podłogowe i kratki ściekowe montuje się w wielu różnych budynkach. Najczęściej znajdują zastosowania w budownictwie przemysłowym oraz w garażach. Decydując się na konkretną kratę, należy wziąć pod uwagę jej budowę i funkcjonalność, aby była jak najlepiej dostosowana do naszych potrzeb. Po wyborze odpowiedniego produktu przychodzi czas na montaż. W niniejszym wpisie opowiemy o tym, jak zamontować wpust podłogowy.

Zasady postępowania w trakcie montażu wpustu podłogowego w garażu

Wpusty podłogowe dzielą się na jednoczęściowe i dwuczęściowe. Zanim rozpoczniemy montaż, należy dokładnie zabezpieczyć przed zabrudzeniem brzegi wpustu oraz jego wnętrze. Następnie należy zdemontować ruszt, kosz osadczy oraz syfon. Miejsce, w którym należy zamontować kratkę to kielich przyłącza kanalizacyjnego. Podczas montażu należy zwrócić uwagę na to, by pozostawić około 1- 1,5 milimetrowe szczeliny między wpustem a powierzchnią posadzki.

Przed nałożeniem betonu należy unieruchomić wpust.

Jak zainstalować wpust jednoczęściowy

Kratki ściekowe liniowe czy też jednoczęściowe kratki ściekowe przemysłowe montujemy w następujący sposób:

1) Zabezpieczamy brzegi kanału przed przypadkowym zabrudzeniem
2) Skręcamy i uszczelniamy wszystkie odcinki kanału
3) Instalujemy kanał w kielichu przyłącza i unieruchamiamy go
4) Wykonujemy betonowanie. Należy zwrócić uwagę na to, by w trakcie procesu betonowania światło kanału nie uległo zwężeniu.
5) Wypełniamy masą betonową pozostałe, trudno dostępne miejsca

Postępując zgodnie z powyższym schematem mamy pewność, że kratki ściekowe zainstalowane są poprawnie i będą służyć nam przez długi czas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *